O platformě

Osmý ročník humpoleckého festivalu Letní Platforma Humpolec je úspěšně za námi. Festival, který je již tradičně spojen s létem v parku Stromovka, letos nabídl více než devadesát akcí různého charakteru, které navštívilo více než 9000 diváků.

 

Hlavní programové bloky se v letošním roce opět odehrávaly od středy do neděle. Středeční večery patřily literatuře, divadlu, filmu a přednáškám. Každý čtvrtek jsme si v parku mohli užít dva koncerty, kterým pravidelně předcházely tvůrčí dílny pro děti, pokaždé jinak tematicky zaměřené. Celý čtvrteční program doprovázel rozpálený gril se skvělými specialitami šéfkuchaře Jendy Kotrby. Sobotní program nabídl již tradičně jídlo pod širým nebem, kuchyně z různých koutů světa, které vždy doplnil doprovodný program ve formě divadelních představení pro děti. Jednou za dva týdny po nedělním obědě park Stromovka rozezněla dechová hudba. V průběhu týdne jsme také nezapomínali na pohybové aktivity. Každé středeční odpoledne se nám v parku představily různé sporty v podání humpoleckých oddílů.

 

Nápad na oživení veřejného prostoru v centru města vznikl v roce 2014, kdy jsme se poprvé rozhodli do parku Stromovka umístit pódium Platformy, na kterém bylo možné prezentovat především místní jednotlivce nebo skupiny a vytvořili jsme tak potenciál pro společenské setkávání při různých příležitostech. V návaznosti na koncepční změny našich aktivit a rozšíření programu na tříměsíční festival jsme založili spolek Platforma Humpolec, z.s., který je v současné době organizátorem celého festivalu.

 

Rozsah a kvalita festivalu a s tím spojená návštěvnost jednotlivých akcí i celého festivalu rok od roku stoupá. Za tuto tendenci můžeme být v první řadě vděčni našim partnerům, kteří nás každým rokem více podporují. Mezi naše partnery patří především místní firmy a podnikatelé, dále Město Humpolec a Kraj Vysočina.

 

Děkujeme všem, bez kterých by letošní festival nemohl být takový jaký je a těšíme se na příští léto v Humpolci.

 

Tereza a Petr Machkovi