O platformě

Letos proběhne devátý ročník multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec. Tradičně se s oblíbeným festivalem můžete setkat od půlky června do konce srpna v parku Stromovka v Humpolci.

 

Hlavní programové bloky se v letošním roce budou opět odehrávat od středy do neděle. Středeční večery budou patřit literatuře, filmu a cestovatelům. Každý čtvrtek se v parku můžete těšit na dvě hudební skupiny. Těmto hudebním večerům budou pravidelně předcházet tvůrčí dílny pro děti, pokaždé jinak tematicky zaměřené. Sobotní program nabídne již tradičně jídlo pod širým nebem, kuchyně z různých koutů světa, které vždy doplní doprovodný program ve formě divadelních představení pro děti. Jednou za dva týdny po nedělním obědě park Stromovka rozezní dechová hudba.

 

Nápad na oživení veřejného prostoru v centru města vznikl v roce 2014, kdy jsme se poprvé rozhodli do parku Stromovka umístit pódium Platformy, na kterém bylo možné prezentovat především místní jednotlivce nebo skupiny a vytvořili jsme tak potenciál pro společenské setkávání při různých příležitostech. V návaznosti na koncepční změny našich aktivit a rozšíření programu na tříměsíční festival jsme založili spolek Platforma Humpolec, z.s., který je v současné době organizátorem celého festivalu.

 

Rozsah a kvalita festivalu a s tím spojená návštěvnost jednotlivých akcí i celého festivalu rok od roku stoupá. Za tuto tendenci můžeme být v první řadě vděčni našim partnerům, kteří nás každým rokem více podporují. Mezi naše partnery patří především místní firmy a podnikatelé, dále město Humpolec a kraj Vysočina.

 

Devátý ročník Letní Platformy Humpolec začíná ve čtvrtek 16. června. Těšíme se na vás a na léto v parku!